نزدیک گرانادا سویا گرانادا لالیگا اسپانیا

نزدیک: گرانادا سویا گرانادا لالیگا اسپانیا

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی تعیین الگوی رشد برگ های تازه در گیاه های

محققان مرکز زیست‌شناسی مولکولی گیاه های واقع در دانشگاه توبینگن آلمان توانستند چگونگی تعیین الگوی رشد برگ های تازه در گیاه های را بیابند. 

تعیین الگوی رشد برگ های تازه در گیاه های

تعیین الگوی رشد برگ های تازه در گیاهان

عبارات مهم : محققان

محققان مرکز زیست شناسی مولکولی گیاه های واقع در دانشگاه توبینگن آلمان توانستند چگونگی تعیین الگوی رشد برگ های تازه در گیاه های را بیابند.

به گزارش ایرنا از اسوشیتدپرس، بر اساس این تحقیقات، گیاه های جهت تولید سلول های تازه از سیگنال هایی موسوم به small RNA استفاده می کنند. در تحقیقات پیشین نقش این سیگنال ها در مکانیزم های دفاعی و مقابله با آفات و امراض مشخص شده است بود، ولی اکنون محققان دریافتند این سیگنال ها در ساماندهی تکثیر و رشد سلول های تازه گیاه های نیز نقش بسیا مهمی را ایفا می کنند.

تعیین الگوی رشد برگ های تازه در گیاه های

سیگنال های small RNA به سیگنال های شیمیایی مورد استفاده در بدن حیوانات که الگوهای مختلفی را جهت رشد سلولی جنبش می کنند، شباهت زیادی دارند. ساختار small RNA در واقع یک زنجیره مولکولی کوتاه است که با بعضی بخش های تنظیم کننده اطلاعات ژنتیکی ذخیره شده است در DNA یا RNA همخوانی کامل دارد و قادر است خود را روی این اطلاعات تنظیم کننده بچسبانند و مانع از بازخوانی این اطلاعات شود. بدهید ترتیب توصیف ژن ها عوض کردن یافته و نحوه تشکیل و واکنش‌ها سلول ها نیز عوض کردن می کند.

پیش از این محققان ارتباطات سلولی حیوانات را که منجر به شکل گیری و رشد بافت های تازه می شود، شناسایی کرده بودند ولی نحوه تکامل گیاه های با سایر موجودات زنده تفاوت دارد و چگونگی تعیین الگوی رشد برگ ها در گیاه های به عنوان یکی از رازها پنهان محیط زیست باقی مانده بود.

محققان مرکز زیست‌شناسی مولکولی گیاه های واقع در دانشگاه توبینگن آلمان توانستند چگونگی تعیین الگوی رشد برگ های تازه در گیاه های را بیابند. 

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Developmental Cell انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: محققان | سیگنال | تحقیقات | استفاده | اطلاعات | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs